Історія бібліотеки

     Історія Жищинецької сільської бібліотеки


Для мене книга – світло дня,
Для мене книга - світло ночі.
Моя сім'я, моя рідня,
Мій розум, серце, мої очі…
         Наше життя ми не уявляємо без інформації. Телевізор, телефон, айфон, інтернет – джерела, з яких нині черпають усі знання та інформацію. Але не змінним і вічним джерелом знань була, є і залишається книга.
Книга бібліотека віддавна користуються великою шаною і любов'ю. Історія України невіддільна від історії бібліотеки. Жищинецька сільська бібліотека – хата – читальня організувалась в с. Жищинці на початку 50 – тих років, з ініціативи секретаря партійної організації Шендери Е. Л. Фонд хати – читальні спочатку становив 100 книг. Ці книги були подаровані бібліотеці активом села, інтелігенцією, комсомольцями. Пізніше колгоспом ім. Кірова було закуплено  809 книг. Хата - читальня була організована в старенькій хатині померлої Віри Парамей в центрі села. Першим бібліотекарем був інвалід Великої Вітчизняної війни, колишній льотчик – винищувач Горба Володимир. Кожного дня його підвозили до хати читальні, так як він під час війни втратив ноги.
         В 1960 році в селі був побудований клуб, книжковий фонд перевезли в нове приміщення. Завідуючою бібліотекою була призначена Чернець Антоніна Михайлівна, колишній вчитель Жищинецької восьмирічної школи яка працювала в бібліо теці до 1978 року – до виходу на заслужений відпочинок. З 1978 – 1999 рр. зав бібліотекою – філіалу №31 Городоцької ЦБС працювала Пилипчук З. О. З 1999 по  даний час  працює
Гриськова В. І.










Коментарі

Популярні дописи з цього блогу